top of page
solární panely

BARACZEK
TECHNOLOGIE

BIODESKA

Biodeska je slangový výraz pro vícevrstvou desku z masivního dřeva, která se odborně označuje jako SWP (z angl. solid wood panel), a lidé si ji často pletou s překližkou.

Desky se rozlišují podle kvality povrchu na konstrukční a pohledové, které se právě díky přirozenému vzhledu masivního dřeva preferují při výrobě interiérových prvků. Aplikaci předurčuje tloušťka desky, formát i vzhled. Vícevrstvé desky vynikají pevností, stabilitou, nízkou hmotností a možností využití v interiéru i venkovním prostředí. Ta naše je v nejvyšší pohledové kvalitě, lepená pryskyřicí a povrchově upravená lněným olejem.

 

OPALOVANÁ FASÁDA & NANO NÁTĚR

Odvětrávané fasáda ze severského modřínu prochází procesem opalování (až 4 stupně intenzity), čímž se ještě více zvyšuje její odolnost proti povětrnostním podmínkám a při běžné údržbě je její očekávaná životnost přes 50 let.

Novinka pro 2024: Celý proces ochrany fasády se dá posunout ještě o úroveň výš, díky fasádním nano nátěrům nové gerace FN NANO, které vám zaručí, že vaše fasáda bude po dobu min 15ti let úplně bezúdržbová a to i v náročných klimatických podmínkách.

LU..PO.THERM

Rakouský patentovaný izolační materiál LU..PO.THERM vyniká svou lehkostí a extrémními izolačními schopnostmi, které navíc nedegradují v čase (výrobce garantuje stálost materiálu v konstrukci po dobu 20 let, což u polystyrenu ani vaty nelze očekávat).

Má izolační index R10 a pracuje na bázi odrazivosti sálavého tepla (tzn. že se nejedná o izolaci typu "akumulant"), což znamená, že i během horkých letních dní se nezačně přehřívat (tak jak se to běžně děje u vaty i polystyrenu).

ALU OKNA s TERMOSKLY

Na kvalitních plastových oknech není nic špatného, ale ALU rámy vám koncept bydlení posouvají svou estetikou, kvalitou, životností a i zvýšenou tuhostí celé stavby o poznání výš.

Okenní výplně lze navíc dovybavit TERMICKOU folií (doporučujeme min. na jižní stranu stavby) s několika stupni odrazivosti tepelného záření.

Při pouze 5% útlumu úbytku prostupu světla, lze tak odrazit až 70% slunečního tepla zpět do venkovního prostoru, což (v kombinaci s izolací LU.PO.THERM a rekuperační/klimatizační jednotkou) dělá i z malého prostoru tiny house BARACZEK velice příjemné místo k bydlení i v teplých letních měsících.

PROLUMIA & Noční osvětlení

Prolumia nabízí vysoce kvalitní sortiment LED svítidel za příznivou cenu. Specializuje se na dobrou podporu svých výrobků a stará se o aktivně i o poprodejní servis a poradenství. Hlavní ambicí společnosti je v budoucnu co nejvíce čelit výzvám cirkulární ekonomiky. 

Pro sezonu 2024 jsme do výroby přidali možnost i nočního navigačního osvětlení, které je zabudované v podlahových lištách, spouští se automaticky dle denního/nočního cyklu a díky své teplotě a barvě v červeném spektru nenarušuje tvorbu spánkového hormonu melationu.

CASAMBI (od spol. Synergis Consulting)

Systémový a energetický integrátor, spol. Synergis Consulting staví veškeré řízení osvětlení na robustní, vyspělé a moderní technologii Casambi, díky které lze řídit nejenom světla, ale také další prvky běžného provozu, jako jsou klimatizace, vytápění, žaluzie, venkovní osvětlení apod., což vede k nemalým úsporám uživatelů nemovitostí ve výdajích za energie.

VENTULO (vyrobeno v ČR)

Decentrální rekuperační jednotka Ventulo pracuje se zpětným získáváním energie až 93 % (jednotka vyměňuje znečištěný vzduch v místnosti za čerstvý, venkovní a současně minimalizuje náklady na vytápění či chlazení místnosti, které souvisí s větráním).

Jednotka Ventulo obsahuje technologicky unikátní a vysoce efektivní typ výměníku, který zabraňuje ukládání kondenzátu. Nabízí 5 stupňů výkonu, ovládá se mechanicky na těle výrobku nebo volitelně na dálkové ovládání.

 

Provoz jednotky lze nastavit dle vašich potřeb a na denní či noční režim. Ventulo přináší svěží vzduch do interiéru jak ve dne i v noci, po dobu spánku, tak i ve vaší nepřítomnosti.

LUMBIO 

Světlo, nebo jeho absence, je zásadním faktorem, který ovlivňuje takřka vše v lidských životech. Kvalitní světlo odpovídající potřebám, které jsou nám biologicky dány, nás činí produktivnějšími a pozitivně ovlivňuje naši psychiku i zdraví. Stačí se zamyslet: Co potřebujete pro to efektivně pracovat nebo naopak pohodlně relaxovat? Světlo vždy bude hrát svou roli a společnost LUMBIO vnáší, díky biodynamické koncepci, do světa osvětlení úplně nový rozměr.

SENZOMATIC

Unikátní systém kontinuálního sledování vlhkosti v konstrukci, který upozorňuje nejen na úniky vody, ale zároveň informuje o stavu vlhkosti konstrukčních prvků domu.

Žádné houby nebo plísně, systém SENZOMATIC identifikuje problém dříve, než dojde k trvalému poškození dřeva a vzniku hniloby. Zaručíme vám tak zdravé prostředí vašeho domova i ochranu vaší investice.

H&B GROUP & REZEO

Potřebujete vyrobit klíč nebo autoklíč? Nebo účinně zabezpečit dům, byt či firmu? Již více než 30 let se H&B GROUP specializuje na kompletní mechanické i elektronické zabezpečení pro všechny typy objektů od bytů a domů až po rozsáhlé firemní objekty. Nabízí širokou nabídku zamykacích systémů, cylindrických vložek, zámků i elektronických přístupových systémů, bezpečnostního příslušenství ke dveřím, ale také trezory a řadu doplňkových produktů.

Díky projektu BARACZEK se povedlo spojit v sezoně 2023 společnosti H&B GROUP a REZEO (specializovaný portál na pronájmy chat, chalup a glampingů po celé ČR) a vzniklo tak unikátní vstupní řešení do objektu - viz zde:

FVE VICTRON (s bateriovým úložištěm)

Pro sezonu 2024 jsme společně s našimi technologickými partnery vyvinuli řešení přímo na míru BARACZKU, které obsahuje FVE panely poslední generace, integrované kapacitní bateriové úložiště s řízením postaveném na nizozemském VICTRONu. Pro bližší informace nás prosím kontatujte.

Čistička OP

Po delším hledání vhodné konfigurace čističky odpadních vod jsme nakonec našli na trhu řešení AQUATEC USBF. které splnilo všechna naše očekávání pro asynchronní provoz tiny house - zkušení výrobci ze Slovenska pracují rychle, spolehlivě, v dostupné cenové hladině a jejich patentové řešení umí efektivně fungovat i pro případné nárazové / víkendové užívání BARACZKU.

jen baraczek černá linka.png
bottom of page